• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

Güvenli Üretim

GÜVENLİ ÜRETİMİN BELGESİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önderliğinde, TSE tarafından yayınlanan kılavuza göre belirlenen kriterleri yerine getiren firmalar denetleniyor. Denetlemeler sonucu kriterlere uygun güvenli üretim yaptığı belirlenen şirketler ‘Covid 19 Güvenli Üretim Belgesi’ne sahip oluyor.GÜVENLİ ÜRETİMİN ADRESİ Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi

Kılavuz kapsamındaki “Korunma ve Kontrol Önlemleri”, “Uygulamaya yönelik önlemler, “Eğitim”, “Atık Yönetimi”, “Sosyal ve Ortak Kullanım Alanları”, “Temizlik”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları” gibi ana başlıklarda gerçekleştirilen denetim sonucunda, üst düzeyde önlem ve uygulamayı hayata geçiren firmalar/kuruluşlar Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanacak.

Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesinde rehber olacak Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu hazırlanmıştır. İşletmelerin Covid-19 ile mücadelesinde, bu kılavuzun hijyen ve enfeksiyon önlemede rehber olacağı ön görülmekte ve ilgili tüm sektörlerdeki sanayicilerin enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri hakkında bilgi sahibi olması amaçlanmaktadır.

Getirilen tedbirler, sanayi işletmelerinde çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin yani tüm paydaşların sağlığını gözetmektedir. Tesislerinde güvenli ve hijyenik üretim yapmak isteyen Sanayi işletmeleri, kılavuzda yer alan tavsiyelere uyması durumunda salgınla etkin olarak mücadele edecek ve aynı zamanda salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesi de sağlanmış olacaktır.

COVID-19 Güvenli Üretim veya Güvenli Hizmet Belgesi

TSE tarafından yapılacak denetim ve belgelendirme çalışmaları sanayicilere önemli avantajlar getirecek, denetimleri başarıyla geçen işletmeler bir kalite belgesi şeklinde COVID-19 Güvenli Üretim veya Güvenli Hizmet Belgesi alacaklardır.

Pandemi sürecinde bu tip belgelendirmelerin daha fazla ön plana çıkacağı, işletmelerin ve yabancı müşterilerin, muhatap olduğu firmaların hijyen şartlarını sağlayıp sağlamadığına daha çok dikkat edeceği ve üretimi güvenli koşullarda gerçekleştiren işletmelerin piyasanın da hâkimi olmaya başlayacakları ön görülmektedir.

COVID - 19 Güvenli Üretim Belgelendirme Hizmeti

Hemen Profesyonel Sertifika Hizmeti Alın

Bize ulaşarak profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Hemen YYS danışmanlık iletişime geçiniz?


Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sosyal Medya

İstanbul
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:35 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: 0 212 541 25 53
E posta: admin@yysdanismanlik.com

Ankara
Adres: Atapark Mahallesi 1308 Sokak No: 8/7 Keçiören Ankara
Telefon: 0 312 472 30 50
E posta: contact@yysdanismanlik.com

İzmir
Adres: Gazi Mah. Kublay Cad. No: 19 Gaziemir / İzmir
Telefon: 0232 251 77 88
E posta: izmir@yysdanismanlik.com

© 2024 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.